FaNns oF FooTBaLL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muntari: Spallettin e kam si baba, por do ta mposht

Shko poshtë

Muntari: Spallettin e kam si baba, por do ta mposht Empty Muntari: Spallettin e kam si baba, por do ta mposht

Mesazh nga The star Sat Oct 18, 2008 9:07 pm

Mesfushori i Interit, Sulley Muntari, e ka përshkruar trajnerin e Romës si një figurë me ndikim dhe autoritet prindi për të, por ka deklaruar se është i gatshëm ta japë më të mirën nga vetja, për ta fituar në ndeshjen e nesërme derbi të Serie A.

Muntari luajti nën drejtimin e Spallettit në Udinese dhe krahas asaj që ka respekt të thellë për të, futbollisti thotë se ndjenjat humbin vlerën në fushë.

“Spalletti është si baba për mua, por më duhet ta mposht. Dua ta falënderoj pasi që pati besim në mua”, ka thënë futbollisti i Interit.

“Sa i takon Romës, ky ekip do të luajë me të gjitha fuqitë kundër nesh. Rezervat duan të tregohen, pasi që ata për momentin kanë problem me lojtarët e lënduar. Në anën tjetër, kuptohet, ne do të shkojmë vetëm për fitore”, ka shtuar Muntari.

Muntari: Spallettin e kam si baba, por do ta mposht F_101810
The star
The star
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 28
Join date : 17/10/2008
Age : 29
Location : Gjakove

http://www.piskota.1forum.biz

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi