FaNns oF FooTBaLL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mjaftoi gjysma e dytë që Arsenali ta shfaq fuqinë

Shko poshtë

Mjaftoi gjysma e dytë që Arsenali ta shfaq fuqinë Empty Mjaftoi gjysma e dytë që Arsenali ta shfaq fuqinë

Mesazh nga The star Sat Oct 18, 2008 9:33 pm

Topçinjtë nga Londra kanë shënuar fitore 3-1 kundër Evertonit në Emirates pas një disavantazhi minimal i cili zgjati deri në pjesën e dytë.

Arsenali e filloi keq ndeshjen dhe kjo u vërejt vetëm pas nëntë minutash kur mysafirët shënuan golin e avantazhit me anë të Osman.

Megjithatë se sa e fuqishme është skuadra e Arsene Wenger u vërejt në pjesën e dytë.

Golin e barazimit e shënoi i transferuari i sivjetmë te Arsenal, Nasri (48’). Njëzet minuta pa përfunduar ndeshja, Van Persie krijoi avantazhin në 2-1.

Ndërsa i inkuadruari nga stoli, Theo Walcot, shënoi rezultatin përfundimtar 3-1 në fund të takimit (90’).

Mjaftoi gjysma e dytë që Arsenali ta shfaq fuqinë F_101830
The star
The star
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 28
Join date : 17/10/2008
Age : 29
Location : Gjakove

http://www.piskota.1forum.biz

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi